גם אני לא האמנתי אז, וגם לא אאמין למי שיגיד לי עכשיו ש-40 זה ה-30 החדש. 40 זה כל כך גדול ומבוגר ואיך יכול להיות שכל כך הרבה שנות חיים מאחוריי?!

משבר גיל ה-30 (לפני 5 וחצי שנים) היה לי קשה והעלה בי כל כך הרבה שאלות מטרידות. איפה החיים שלי, מה יש לי ובעיקר מה אין לי ואיך לעזאזל ממשיכים מכאן. ולאן?! איך בגיל 30 אני באמצע תואר ראשון מוקפת באנשים יותר צעירים ממני, בלי כסף, בלי אהבה, לא במקום שדמיינתי שאהיה. אבל רגע אחרי 30, כשהחיים המשיכו והבנתי שהשמיים לא נפלו כשהשעון המשיך לזוז קדימה, הבנתי.

את חושבת שכל ההתחלות המרגשות כבר מאחורייך, שפחות תעשי דברים חדשים, שפחות תתרגשי. שבעיקר הכל יהיה פחות. אז אני כאן להגיד לך שההיפך הוא הנכון. כשאת במקום יותר טוב בחיים ועם עצמך, את תעשי יותר. את תרגישי יותר.

ככל שאני מתבגרת אני עושה את הדברים ממקום הרבה יותר נכון ובטוח, הרבה פחות מבולבל. יותר סומכת על עצמי שאני יודעת מה נכון לי. יותר יודעת לנווט את עצמי בדרך. אני יותר מעיזה (וגם יותר מזיעה, מודה). אני יותר דואגת לעצמי ועושה יותר מה שטוב לי ופחות מה שאנשים חושבים שאני צריכה לעשות. יותר עומדת על שלי, פחות שותקת או הולכת עם הזרם. יותר אומרת, יותר מקבלת, יותר שלמה. עם עצמי, עם אחרים, עם החיים, עם העתיד.

אז פחות תכירי אנשים חדשים, אבל איזה כיף לדעת שכבר יש סביבך חבורה קרובה ויציבה של חברות טובות (גם אם לא תמיד יציבות!). איזה כיף לדעת שיש מי שיהיו שם בשבילך לבירה במבצע, לצחוק מתגלגל, לדמעות של שמחה או עצב, לתפוס, לחבק, לתמוך, לסמוך. אז נכון שכבר לא תצאי לדייט ראשון עם מישהו שנראה ממש חתיך באפליקציית שקר כלשהו ולא תתרגשי לקראת הנשיקה הראשונה איתו, אבל איזה כיף לדעת שכבר מצאת את מה שחיפשת אחריו כל השנים, שאפשר לנוח, שיש לך בן זוג אוהב ששומר לך על הלב.

את כבר יודעת יותר מה טוב לך ויודעת יותר איך להשיג את זה, בכל תחומי החיים, גם אם עדיין לא השגת הכל. תמיד יש עוד משהו. את כבר יותר אוהבת את מה שאת רואה במראה וגם כשאת לא, את בטח כבר יודעת שיש הרבה מעבר לזה. כבר עשית את כל ה"משימות", סימנת את כל ה-וי, עכשיו הזמן לחיות. עמלת, זרעת, נטעת, ליבלבת, עכשיו הזמן ליהנות מהפירות (בכל זאת, אני בת של חקלאי). לאכול אותם. לטרוף. ליהנות מכל ביס.

זה הזמן שלך. זה העשור שלך. זה המזל שלך.
איזה כיף, תראי כמה טוב יש לך.
עכשיו יהיה אפילו טוב יותר.

//סיוון סטרומזה