יום שישי – לוקסמבורג

ביום שישי עזבנו את הולנד בדרכנו לגרמניה כאשר בדרך חלפנו בבלגיה ותכננו לטייל בלוקסמבורג.

כמה פנטזיות רקמתי על לוקסמבורג. דימיינתי אותה כמעין דוכסית מסתורית, המתחבאת בין הרים ועמקים, עמוסה במבצרים וטירות מהאגדות.

הנסיעה ללוקסמבורג הייתה מעניינת, הנוף העגלגל של דרום לימבורג התחלף בנוף 'פראי' יותר של הארדנים הבלגים. אגב, מעניין איך שעוברים לבלגיה הכל פחות מטופח, פחות מחוייך.

ואז נכנסנו ללוקסמבורג.

חולפים בכפרים השונים, בדרך ל'מסלול הצלילים' ואני חייבת להודות שנרשמה אכזבה במחוזותינו. אחרי הולנד, בה כל פרט כל כך אסתטי ונעים לעין, לוקסמבורג מאד ספרטנית.

יכול להיות שאני עושה כאן עוול למדינה יפה ומיוחדת. בסופו של דבר, אנחנו בילינו בלוקסמבורג רק בשתי ערים ונסענו לאורך הנהר. אבל ואין מה לעשות והרושם הראשוני קובע ולפיכך הפחתנו מימי לוקסמבורג המעטים לטובת עוד ימים בגרמניה.

העצירה הראשונה שלנו הייתה במסלול הצלילים  The Sonorous Trail

היה קשה למצוא את המסלול, למרבה המזל במרכז העיירה Hoscheid ממנה יוצא המסלול יש מפה מפורטת.

התחלנו בפיקניק ליד הקסילופון שבתמונה והמשכנו ליער.

המסלול מתחיל בירידה רצינית, באיזושהוא שלב, אמרנו לעצמנו שהקטנה לא תצלח את 6.5 הק"מ של המסלול המעגלי ומאידך ככל שנמשיך בירידה יהיה לה גם קשה לטפס חזרה. אז החלטנו לחתוך אחרי שלושה כלי נגינה וטיפסנו (בקושי) בחזרה לרכב.
קצת הצטערתי כי היער בתחילת המסלול היה קצת סתמי וקיוויתי שאולי בהמשך נכנס לעובי היער ונגלה בו הפתעות.

לאחר מסלול הצלילים המשכנו לטירת ויאנדן, castle-vianden שם התקיים באותו שבוע פסטיבל האבירים השנתי.

הגענו בשעה 16:00, העיירה והטירה כבר לא היו עמוסים, אם כי האירוע נמשך עד 21:00 בערב.

הטירה מאד מרשימה מלמטה ומעניינת למדי גם כשנמצאים בתוכה, (בעיקר בשל הנוף הנשקף ממנה) אבל אין ספק שפסטיבל האבירים שידרג את הביקור בה.

אני וע' מאד התעניינו בדוכנים השונים שהציגו מלאכות יד מסורתיות וכל מיני דברים הקשורים לאבירים. לצערי, הילדים כבר גדולים מכדי להתלהב מאבירים. הפיות והנסיכות (לא היו הרבה, הרב היו נשים כפריות בבגדים פחות מנצנצים) קצת הלהיבו את הנסיכה הפרטית, שגם התלהבה למדי מהמופעים השונים ובעיקר מהכלב שחופש לחד קרן.

בסופו של דבר, היה חביב, אולם גם כאן הציפיות המוקדמות עלו על המציאות.

את הלינה ליומיים הקרובים הזמנתי במלון בפרברי טרייר, כדי להיות נגישה לטרייר-לוקסמבורג והסביבה.
יום שבת –  טרייר וסארבורג

מתעוררים בגרמניה, מזג אוויר מהמם ומכיוון שאנחנו בפרברי טרייר הוחלט להתחיל לטייל בעיר.

טרייר – עיר גרמנית טיפוסית, עמוסת מדרחובים, כיכר שוק גדולה, בתים מקושתי עץ ושלל קישוטים ועוד.

הבית הראשון שאנו נתקלים בו הוא מוזיאון הצעצועים וכמובן שאנחנו נכנסים. אגב, זה המוזיאון היחיד שהיינו בו בכל הטיול, לשמחתם של הילדים….

מוזיאון נחמד, קטן למדי, פחות מרשים ממוזיאונים אחרים בהם נכחנו, אבל מהווה פתיח נחמד לעיר.
טיפ: היציאה מהמוזיאון היא היישר לבית קפה מרהיב ומרשים עם שלל עוגות. שווה לתזמן את היציאה לשעה בה מתחשק קפה ועוגה.

לנו זה היה קצת מוקדם מדי והילדים רצו אוכל אמיתי. המסעדות בטרייר הן ברובן של מזון מהיר או בתי קפה תיירותיים מדי, אז אם כבר מזון מהיר בחרנו את מקדונלד (מותר פעם אחת מקדונלד בכל נסיעה והחלטנו לנצל אותה בטרייר).

אח"כ שוטטנו במדרחובים והתמקמנו לשעה ארוכה בחנות ספרים ענקית בשם thalia.

החלטנו בהחלטה של רגע לצ'פר את הילדים במגלשות ההרים שנמצאות בלנדל ואסרברג מעל העיר סאארבורג.
המגלשות היו חוויה אדירה, 4 פעמים הילדים התעקשו לבצע את הסיבוב. עלות לילד מעל גיל שמונה היא 2 יורו בלבד (הקטנה לא שילמה אבל גלשה עם אביה).

אח"כ ירדנו ברכבל הכיסאות ונתנו הצצה בעיר לבדוק האם שווה לטייל בה, מבט חטוף גילה לנו שכן ומכיוון שלא רצינו להיות לחוצים בזמן ותלויים בשעת הסגירה של הרכבל, עלינו בחזרה להר וירדנו עם הרכב לעיר.
זו הייתה מחשבה נכונה כי סארבורג שבתה את ליבנו ופשוט הסתובבנו בה למעלה משעתיים מתלהבים מהיופי, מנציחים את הילדים עם הגלידה הנצחית בכל גשר או תצפית על מפל.

לסיום הערב המהנה דגמנו מסעדה איטלקית אמיתית וטעימה בהחלט!

יום ראשון – יער קסום
יום זה היה היום הכי מוצלח של הטיול, לדעת כל המשתתפים.

במקור תכננו לטייל בשוויץ הקטנה (חבל מולטרל) שבלוקסמבורג. אבל לפני הנסיעה מצאתי מסלול שנראה מעניין באותו חבל ארץ, אבל בצד הגרמני ובחרתי להתחיל עימו ואח"כ להחליט מה הלאה.

איזו בחירה נהדרת ואיזה מסלול נפלא.

ממרכז המבקרים מתחיל מסלול משולט בן כשלושה ק"מ ביער מכושף. השביל ההתחלתי אינו מרמז מה הולך להיות בהמשך ואז לפתע יורדים בתוך צוק ענקי ומגיעים ליער קדום וקסום, בתוכו צוקים ומצוקים משוננים שנראים כמו פסלים שיצר הטבע, עצים ענקיים מכוסי טחבים. קצת נראה כמו מתוך סרט של שר הטבעות.

הילדים התלהבו קשות מהלונה-פארק שהטבע זימן להם. התעקשו לטפס על כל סלע, אני וע' צילמנו כמו משוגעים, מכל זוית היער נראה אחרת, טומן הפתעות בכל עיקול. פה ושם קצת גשרים מעל איזה פלג או מדרגות חצובות בתוך הסלע.

אחרי הטיול המהנה המשכנו לEchtentrach הסמוכה שנמצאת בלוקסמבורג, לארוחת צהרים.
הילדים הרוויחו ביושר את זכותם לגלידה ואילו המבוגרים הרוויחו ביושר את זכותם לקפה ומאפה.
בקיצור חגגנו קולינרית בעיר ולאחר שהשבענו את רעבוננו כבר לא היה לאף אחד כח לעוד מסלול טבע בלוקסמבורג (למרות שהיו כמה ששמתי עליהם עין) והוחלט לנסוע למקום הלינה הבא שלנו בעיירה טרבן בחבל המוזל.