אז החלטנו שבמקום טיול יום למערות, כבר ניסע לשני לילות ונראה את כל האיזור.

שכרנו קטנוע לשלושה ימים ונסענו על הבוקר. הנסיעה לשם לא פשוטה. הכביש מלא בסיבובים ופיתולים ולמי שאין ניסיון בנהיגה על קטנוע, לא הייתי ממליצה לו לעשות את הדרך הזאת ככה.

בכל אופן הגענו לאיזור המערות וחיפשנו מקום לשינה. ראינו שלט של Pen cave homestay. נכנסתי לבדוק את המקום וישר התאהבתי בו. החדרים הם בקתות מעץ עם מיטה גדולה ומפנקת. יש גינה ענקית ומלא עצים וצמחייה.

יש פטיו עם שולחנות אוכל ומקום זולה. ובעלת המקום פן אמרה שהיא מכינה אוכל ביתי ואורגני, במידה שנרצה. כמובן שלקחנו את הבקתה במחיר של בערך 500 באט ללילה!

יום למחרת הלכנו לטרק של 7 וחצי שעות לכפר של שבט ההרים ושם עשינו סיור בעוד מערה. הטרק היה מאתגר והמערה היתה יפה, אבל לא כמו המערות של יום לפני.

פן כתבה לנו הוראות איך להגיע לכפר של השבט ואיך לחזור. היא הציעה שנחפש מישהו מקומי שיקח אותנו למערות, מאחר שקשה למצוא אותם.

לפני שיצאנו לטרק ביקשנו מפן שתזמין לנו מסאג’ לערב וככה יצא שחזרנו מהטרק בדיוק כשהמסאג’יסטיות הגיעו.

הן עשו לנו מסאג’ של שעתיים (המסאג’ הכי ארוך בטיול שלנו ). המסאג’ היה ממש מקצועי ושיחרר לנו את כל השרירים. כשסיימנו את המסאג’ הארוחת ערב כבר היתה מוכנה ופן הגישה לנו אותה לשולחן.

אין ספק שהיינו נשארים שם יותר משני לילות, אילולא קבענו מראש תוכניות שלא היה ניתן לבטל .

אם תהיו בפאי, חווית המערות שווה ביקור בהחלט. אבל מה שיותר שווה, זה לקחת לפחות לילה אחד אצל פן. מבטיחה לכם שתהנו מכל רגע.