מקור תמונה : http://www.bookofdaystales.com/the-little-prince/

יש רק עונה אחת בישראל בה הכל פורח , השדות, היערות, ההרים נצבעים בכל צבעי הקשת.  ואנחנו יודעים שעוד שנייה נגמר החורף והאביב כבר כאן.

שירים רבים נכתבו על פרחים, פרחים הפכו לסמל להנצחת הנופלים, כל ילד ישראלי יודע שאין לקטוף את פרחי הבר .

פרחים הם חלק בלתי נפרד מהתרבות הארץ ישראלית ולכן אין זה מפתיע כלל שציירים ישראליים נתנו מקום מיוחד לפרחים ולטבע הישראלי.

יש משהו מאוד רומנטי בפרחים אולי בגלל שעל ידי מתן פרחים ניתן להביא את הרגשות הכמוסים באמת כמו האהבה האין סופית, שמחה , עצב ואפילו צער.  זרי פרחים מסוגלים לבטא כמעט במדויק את קשת הרגשות שהנותן חש בדיוק באותו הרגע שהוא מעניק אותם . ואני חושבת שאין זה שונה אצל האומנים.

אומן אמתי אינו משקר, הוא נותן לנו הצצה קטנה לתוך נשמתו , בזכות יצירותיו אנחנו יכולים יחד אתו להרגיש , להזיל דמעה, לצחוק , לאהוב ולשנייה אחת להיות חלק ממנו. עם כל יצירה נתרגש ונחוש. עם כל יצירה נצליח ולו לשנייה אחת להיות הוא.

את עפרה יצחק אני לא מכירה באופן אישי, אבל שאני מסתכלת בציוריה אני מרגישה שאני מכירה אותה שנים. אני מאמינה שהיא רומנטיקנית חסרת תקנה, היא מאמינה באהבה למרות הדרך הפתלתלה שהיא עברה (כנראה). היא בדיוק כמוני מאמינה באהבת אמת ומוכנה למות למענה  (כנראה) . לי ולה יש כנראה אותו מטען גנטי של נשים חזקות על גבול פמיניסטיות שמאמינות באהבת אמת.

כל ציור שלה הינו ליריקה, הוא כמו שיר אהבה ישן אולי על אהבה בין גבר לאישה , אולי על אהבה לארץ אבותינו . כל ציור שלה מצליח להביא לנו, לפשוטי העם את חלקיק נשמתה הלא שקטה כל כך.

כמו בכל שנה בהיכל התרבות פתח תקווה תפתח תערוכת אומנות בה ישתתפו אומנים מישראל ואירופה. "ערב של שושנים" זו שמה של תערוכה שתביא לנו לקהל את הרומנטיקה , אהבה, אכזבה ובעיקר יופי.

בין האומנים המציגים:

אופרה יצחק – ציירת , מורה במדרשת בן גוריון

מיכאל גולדבברג  – פרופ' לרפואת שיניים שמצא את נשמתו בציור

ויקטוריה מכיילובסקי – ציירת מתחילה שהתחילה רק לפני שנה ולדבריה את השדים הפנימיים שלה הצליחה לגרש בזכות הציור.

כמו כן בתערוכה נוכל לראות, אולי אפילו לקנות, עבודות של אומנים בזכוכית, פסלים, בובנאים, צלמים וכמובן ציירים

היכל התרבות פתח תקווה , פתיחת התערוכה ב 5 באוגוסט, התערוכה תוצג עד ה 9 לספטמבר.

מארגני התערוכה – עמותת Unity Art

אוצרת התערוכה – אלונה שלייפק

ארט דירקטור – מרייה פרייגר

חסות – Lili Flowers עיצוב בפרחים